Prof
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Profösyonel Bir Site Yapmak İçin Yola Koyulduk.Bu Yolda Giden Herkese Başarılar...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

0xc0000142 Hata

YazarMesaj
mohammedali

0xc0000142 Hata Empty
MesajKonu: 0xc0000142 Hata   0xc0000142 Hata I_icon_minitimeC.tesi Ara. 05, 2009 11:10 am

Benim için Bazı sorunlar ancak onlarla karşılaşınca çözüme ulaşabiliyor.Bu yüzden yaşanılmaz anlatılır diyerek cümlelerime başlıyorum..

Bu problem bugün başıma geldi açıkcası geldiğinde sade bir tebessüm ile gülümseyerek hallederim demiştim ve yeniden başlatarak sistemimi sonuca ulaşmaya çalıştım lakin fayda etmedi,komut istemiyle sistem geri yükleme yaparım diyerek yine denemelerim sürdü lakin yine olmadı masaüstümü göremiyordum. İşin ciddiyetini anlayınca google’da araştırmaya başladım lakin çözümü oradada yoktu…

En sonunda Düşüncelerimle Neden,Sonuc ilişkisini karşılaştırarak

AŞAMA 1

CTRL + ALT + DELETEYE Basarak ” Görev yöneticisini Başlattım ” Buradan Dosya’dan Yeni Görev ( Çalıştır ) Tıkladım.Sonra Gözattan C:Windows Konumuna gelerek Explorer.exe’yi C:\ Konumuna kopyaladıktan sonra çift tıklayarak Yeni görev oluşturdan Tamam’a Basarak Sorunsuz bir şekilde Explorer.exe’nin Çalıştığını görüceğiz..

Buda şu demek oluyorki sorunu çözdük kaşla,göz arasında Smile Yeni bir sorunda görüşmek üzere…

Kısa anlatım
Bu problemi Aldıktan sonra Masaüstünü göremediğimiz için CTRL + ALT + DEL Yaparak Görev Yöneticisi’ni Başlat diyoruz.Buradan Dosya’dan Yeni görev Oluştura tıklayarak Gözata tıklıyoruz Buradan C:Windows’un içindeki explorer.exe’yi C:// konumuna kopyalıyoruz ve iki kere tıklayyarak Yeni görev oluşturan başlatıyoruz Smile Sorun çözüldü..

AŞAMA 2 ( HER SEFERİNDE AYNI OLAYLARI TEKRARLAMAMAK İÇİN

Her seferinde yine aynı hatala karşılıyoruz.Ben güvenlikçi adamım benim işime geliyor o hata lakin herkez benim gibi olmayabilir Smile Birçok sitede ve blog’da çözüm yolları anlatılmaya çalışılmış lakin hiç birinde kesin ve net çözüm yok.. Hatta microsoftun cevrim içi destek talebinde bulunup konuşmaları loglayıp koyan bile olmus şimdi sizlere bu explorer.exe hatasının her seferinde gelmemesinin yolunu veriyorum Smile Belkide Binlerce kişi bu yöntem sayesinde format derdinden kurtulacak..

İlk olarak 1.Kısımda anlatımları mutlaka yapın.Sonra aşagıdaki uygulamaya geçebilirsiniz.

Başlat * Çalıştır * Regedit * HKEY_LOCAL_MACHİNE * SOFTWARE * MİCROSOFT * WİNDOWS NT * CURRENT VERSİON * WİNLOGON * SHELL * C://EXPLORER.EXE diyoruz ve tamam’a basıp sistemimizi tekrar başlatıyoruz Smile

Ve sonuc 0xc0000142 Hatası göstermiyor ve her seferinde explorer.exe’yi göstermek zorunda kalmıyoruz.

0xc0000142 Hata
1 sayfadaki 1 sayfası